Hakkımızda

Firmamız 1980 yılında Ostim Organize Sanayi Bölgesinde Elektrik Pano İmalatı ve Metal Mutfak Dolapları İmalatı üzerine çalışmaya başlamıştır. 1990 yılından itibaren bünyesine Ahşap İşleme Ekipmanlarını da katarak Ahşap Sanayinde de aktif faaliyette bulunmuştur. 1992 yılında ise Hidrolik Mekanik Makine imalat Sanayi olarak Hidromek firmasının üretimini gerçekleştirdiği Backhoe Loader(- Beko Loder) Kazıcı-Yükleyici İş Makinelerine ait çeşitli komplike ürünlerinin levha-metal işlemesi ile seri üretimine geçilerek Yan Sanayi sektöründe ciddi adım atmıştır.
2000 Yılında ise artan müşteri taleplerini daha iyi karşılamak adına Sincan 1.Organize Sanayi Bölgesindeki Fabrikamızın yapımına başlanmıştır.
2002 yılından itibaren bünyesine ilk Cnc Lazer Kesim tezgahını da katarak artık metal parçaların üretimdeki ilk aşamasına da hakim olmuştur.
2003 yılında ise yine bünyesine Cnc Hidrolik Abkant Büküm Makinelerinin de katılımıyla metal parça üretiminin hammadde,yarı mamul ve mamul olma aşamalarını birebir tecrübeleri ve deneyimleriyle takip edebilmektedir.
2005 yılında ise Sincan 1.Organize Sanayi Bölgesindeki 7500m² kapalı ve 2000m² açık alanı ile toplam 9500m² lik yeni üretim yerine geçerek artık gerek personeli, gerek makineleri ve gerek tecrübeleriyle tam kapasite üretim yapan bir fabrika olarak yeniden yapılanmıştır.
2006 yılından itibaren Hidromek firmasının üretimine başladığı Ekskavatör adlı Paletli Kepçe iş makinelerine ait çeşitli metal parçaların
seri üretimine geçmiştir.
2007 yılında kurulumuna başlanan Boyahane çalışmalarının tamamlanması ile Elfa Metal bünyesine katılmıştır. Bugün itibariyle fabrikamızda ana hammadde olarak tanımladığımız plaka saclar, Cnc Lazer Kesim tezgahlarında kesilir, şekillendirilmiş yarı mamul metal Cnc Hidrolik Abkantlarımızda bükülür, nitelikli personellerimiz tarafından veya üretim tipine göre kaynak robotumuzda kaynak işlemi gördükten sonra, ihtiyaca göre boyahanemizde boyanmasıyla final ürün haline gelme sürecini tamalayacak üretim kapasitesi ve sistemini müşterilerimize sunmaktadır.


KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKASI VE İLKELERİ


Bu politika ile Elfa Metal Sanayi Ticaret A.Ş. olarak Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi, bu çerçevede tüm faaliyetlerimizin ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini yönetmeyi taahhüt ediyoruz. Sosyal sorumluluk anlayışımızın kapsamını iş faaliyetlerimiz ve onların etkileriyle sınırlı görmez, süreçlerimizde toplum için en iyi olanı dikkate almayı öncelik biliriz.
Demokrasinin, insan haklarının ve çevrenin korunmasına yönelik faaliyetlerde rol almayı kabul ederiz.

Sosyal sorumluluk uygulamalarımızda esas aldığımız temel ilkelerimiz şunlardır:

1. Faaliyet göstermekte olduğumuz üretim alanımızda topluma karşı sosyal sorumluluklarımızı; hissedarlarımız, çalışanlarımız, kamu, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlarımız ile uyumlu bir işbirliği içinde yerine getirmeye özen gösteririz.
2. Çalışanlarımızın özlük haklarına saygı duyar, tüm çalışanlarımıza dürüst ve adil yaklaşır, ayrımcı olmayan, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamını taahhüt ederiz.
3. Kurum içinde çalışanlar arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, inanç, din, mezhep, yaş, fiziksel engel ve benzeri nedenler ile ayrımcılık yapılmaması için gerekli önlemleri alırız
4. Çalışanlarımızın insan onuruna uygun çalışma koşullarında, sağlıklı ve güvenli bir ortamda, işbirliğini destekleyici, pozitif ve uyumlu bir çalışma ortamında çalışmaları için çalışmaları yürütürüz,
5. Tedarikçilerimiz başta olmak üzere tüm iş ortaklarımızın, sosyal sorumluluk alanında hareket etmelerinin sağlanmasına yönelik yaklaşımlar geliştirmeye ve bu yaklaşımların uygulanmasına özen gösteririz.
6. Ülkemizin gelenek ve kültürlerine duyarlı davranır, tüm yasal düzenlemelere uygun hareket ederiz.
Bu politika belgesinde yer alan tüm ilkeler gerekli düzenlemeler ile uygulamaya aktarılır ve uygulamaların düzeyi ilgili birimlerce denetlenir. Şirketimizin genelinde kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarından başta Genel Müdürümüz olmak üzere tüm yöneticilerimiz ve çalışanlarımız sorumludur. Bu politika belgesi, Elfa Metal Sanayi Ticaret A.Ş.’ nin daha iyi bir dünya ve gelecek için üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğinin açık bir taahhüdünü, tüm çalışanlarımızla, hissedarlarımızla ve diğer tüm paydaşlarımızla paylaşmak üzere hazırlanmıştır.

KALİTE

Teknik destek departmanımız yapısal ve teknolojik problemleri çözme konusunda ek yardıma ihtiyacı olan müşterilerimize hizmet sunmak amacıyla kurulmuştur

UYUMLULUK

Firmanızın ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayabilmek için esnek ve uyum sağlayabilir yapıdadır.

ENİYİ FİYAT

Temel faaliyetimiz herhangi bir ürünü düşük maliyette yüksek kalitede ve hızlı bir biçimde üreten ve/veya müşterilerimiz için ara teslimat olarak beyan edilen montajları tamamlayan metal işleme biriminde gerçekleşir.

NEDEN ELFA METAL ?

Firmanızın ihtiyaç ve taleplerinizi karşılayabilmek için
esnek ve uyum sağlayabilir yapıdadır.

Sizlere daha çok dikkat gerektiren ve karmaşık hizmetler sunmak için, çok sayıda esnek üretim ve destekleme birimi yaratarak, ihtiyaçlarınızı karşılayacak teslimatları temin etmemizi sağlayan bir sistem geliştirdik. Günümüz esaslarına göre önerilerimiz değişen taleplerinize yönelik her türlü lojistik desteğin, hızlı reaksiyon gücünün ve yardımcı hizmetin tedarik edilmesidir.

Bu faaliyetler en karmaşık sorunlarınızı dahi somut ve etkin bir biçimde çözebilecek ekipler tarafından yürütülmektedir.


100%

Kalite

90%

Uyumluluk

92%

Düşük Fiyat

100%

Seri Üretim

265

Seri Üretim

5957

Çalışma Saati

3495

Çalışan

576

Biten Üretim